Најдобрата ХранаЗа најдобрите моменти

Вкусете ја малешевската традиција

Мени

Салати

 • Салати
 • Оброк Салати

Мешана салата

350 гр ден.220
 • цвекло
 • морков
 • зелка
 • патлиџан
 • краставица
 • марула
 • компир салата
 • тапити
 • топ урда
 • печени пиперки

Шопска салата

250 гр ден.180
 • патлиџан
 • краставица
 • кромид
 • кравјо сирење

Селска салата

250 гр ден.210
 • домат
 • кромид
 • магданос
 • овчо сирење

Руска салата

250 гр ден.160

Таратор

200 гр ден.170
 • краставица
 • павлака
 • ореви
 • лук

Лесковачка спржа

200 гр ден.310

Предјадење

 • Лесна Варијанта
 • За не многу гладни
 • Прилози

Овчо сирење

100 гр ден.160

Овчи кашкавал

100 гр ден.290

Биено сирење на скара

100 гр ден.170

Пармезан

100 гр ден.290

Кајмак

50 гр ден.90

Горгонзола

100 гр ден.290

Пиперка со павлака

порција ден.170

Тапити

100 гр ден.140
 • овчо сирење
 • кравјо сирење
 • урда
 • печена пиперка

Пинџур

150 гр ден.180

Ајвар домашен

150 гр ден.220

Макало со компир и праз

порција ден.160

Макало со суви пиперки и сирење

порција ден.160
 • сува пиперка
 • мешано сирење
 • маслиново масло

Макало од грав и суви пиперки

порција ден.160

Панцета

100 гр ден.230

Пршута свинска

100 гр ден.290

Пршута говедска

100 гр ден.340

Главно јадење

 • Јадења од дивеч
 • Печења
 • Риба
 • Јадења од свинско
 • Јадења од јунешко месо
 • Јадења од пилешко

Диво свинско печење со печени компири

400 гр ден.790

Ловечка плескавица од диво свинско месо во шумски сос и веџис компири

350 гр ден.490

Колбаси од диво месо

200 гр ден.390

Десерт

Нутела торта

парче ден.210

Бабина торта со слатко од шумски јагоди

парче ден.190

Орео торта

парче ден.210

Сладолед

120 gr. ден.160

Палачинка со нутела и банана

порција ден.160

Палачинка со слатко од диви јагоди

порција ден.190

Слатко од смоква

порција ден.90

Слатко од слива

порција ден.90